Pensje i diety w czasie kryzysu

Post a reply


BBCode jest wyłączony
Uśmieszki są wyłączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Pensje i diety w czasie kryzysu

Post Author: demokrata » 15 mar 2013, o 07:54

Są dwie drogi: albo zawodowi radni z wysokimi pensjami i zajmujący się tylko i wyłącznie sprawami miasta, albo radni społeczni pracujący za darmo. W obu przypadkach ma to jakiś sens. Dziś system jest taki, że rada to sposób na dorobienie kasy i jest traktowana delikatnie mówiąc jak kwiatek do kożucha.

Post Author: coolturysta » 13 mar 2013, o 17:53

Moja poprzednia wypowiedź była faktycznie nieprecyzyjna. Pisząc o "politykach samorządowych" miałem na myśli organ stanowiący prawo (oczywiście miejscowe) czyli radę miasta. To im proponowałbym minimalne wynagrodzenie - Pan idzie jeszcze dalej - żeby pracowali społecznie (też fajne). Natomiast organ wykonawczy, czyli prezydent i zarządzani przez niego urzędnicy powinni zarabiać zgodnie z zakresem odpowiedzialności i posiadanych kwalifikacji.

Post Author: Krzychu » 11 mar 2013, o 20:48

Wynagrodzenie na poszczególnych stanowiskach powinno być uzależnione od zakresu pracy i odpowiedzialności. Nie wydaje mi się, żeby pensja 1600 złotych była właściwa dla człowieka, który ponosi odpowiedzialność za miasto. Inna rzecz, że radni powinni pracować społecznie (czytaj za darmo) i podpisałbym się za tym dwoma rękami. To jest działalność społeczna (wiele osób lubi tak mówić, ale lubią też brać za to niemałe pieniądze), ale dobrze płatna. Jedna sesja w miesiącu, trzy komisje i można otrzymać za to niemal 2 tys. złotych. A Pan chce prezydentowi, który pracuje min. 8 godzin dziennie dać pensję 1600? I już na marginesie - sesja nie odbyła się bo nie było przewodniczącego Rady Miasta. Termin przesunięto. To za co pieniądze biorą wiceprzewodniczący Rady? Jest ich dwóch, a chodzą słuchy, że koalicja chciałaby dobrać jeszcze jednego.

Post Author: coolturysta » 10 mar 2013, o 18:13

Politycy samorządowi winni otrzymywać najniższą krajową - obecnie 1.600 zł brutto. Wtedy, mam nadzieję, do wyborów samorządowych startowaliby ludzie, którzy mają powołanie do służby dla lokalnej społeczności.

Panie Krzysztofie, czy startowałby Pan w wyborach na prezydenta miasta, gdyby jego ustawowa pensja była równa najniższej krajowej?

Post Author: Krzychu » 27 lut 2013, o 15:13

Mało osób się tym interesuje, mało osób zwraca na to uwagę, mało osób głosuje - efekty są jakie są. Cytując radnego Ciska "mamy takich radnych jakich mamy"

Ranking radnych

Post Author: obserwator23 » 26 lut 2013, o 17:18

Co jakiś czas takie informacje zamieszczam na forum spiekar.pl

Post Author: GAdam » 26 lut 2013, o 11:01

Na leniwych też są metody Może np. taki ranking ile razy który radny zabrał głos (nie chodzi mi o powiedzenie tak nie lub wstrzymuję się tylko o konkretne wypowiedzi w temacie). Ile zgłosił inicjatyw czy jak to się tam nazywa. Ludzie czytają i wiedza kto za co bierze kasę. Chyba ,że gdzieś już coś takiego jest i nie czytałem, bo przecież to nie nowy pomysł.

Post Author: anonim » 6 lut 2013, o 23:14

nic za darmo. kasa,kasa, kasa,

Post Author: Krzychu » 6 lut 2013, o 23:14

Niestety, w niektórych przypadkach nie chodzi o nic innego, tylko kilkaset złotych do wypłaty. W niektórych przypadkach nawet o drugą wypłatę. Albo jedyną. Gdyby jeszcze chcieli na nią zapracować, nie byłoby źle…

Post Author: Obserwator23 » 6 lut 2013, o 23:14

Najgorsze jest to , że to MY WYBORCY wybraliśmy właśnie takich radnych, a oni nam, wyborcom pokazują dzisiaj gdzie jest nasze miejsce i jak się z nami liczą. Za półtora roku zacznie się znów kampania wyborcza i znów będą, mamić, obiecywać, powiedzą wszystko co wyborca chce usłyszeć aby mogli osiągnąć swój cel – stołek !

Post Author: Anonim » 6 lut 2013, o 23:13

władza się zawsze wyżywi !

Post Author: P Śl » 6 lut 2013, o 23:13

W nawiązaniu do ozdób ja wszystko rozumiem, ale nie jestem w stanie zrozumieć po co te sopelki (czy co to miało być) na dworcu autobusowym świecą się cały dzień ?.

Post Author: RR » 6 lut 2013, o 23:12

Co do oszczędzania, to my mieszkańcy musimy bardziej patrzeć na ręce pracownikom państwowym jak i w UM tak i w ZGM – tam z powodu idiotycznych decyzji pieniądze uciekają miedzy palcami. Ludzie się buntują dopiero wtedy gdy dotyczy ich coś bezpośrednio. Tak spaceruje czasami po Piekarach i myślę że wiele rzeczy mogło by wyglądać inaczej.
Niby są to błahe rzeczy ale kasa na to leci:

1. Wymiana drzwi na PCV z dużą szybą która w 80% będzie zbita i za chwile przychodzi pracownik i wkłada tam poliwęglan lub blachę, a ZGM dalej wkłada takie drzwi. Nie można zamówić i dalej wkładać drzwi bez takiej dużej szyby ?

2. Jakieś śmieszne daszki nad klatkami ul. Hallera jak to jest, że jeden blok ma wyremontowany dach, wymienione drzwi i jeszcze daszki nad drzwiami oraz piękny parking. Gdzie inny blok nie może się doprosić choćby pomalowania klatki. Na cholerę komuś daszki. I nie mówcie mi że ten blok nie ma żadnego zadłużenia …

3.Akcja zieleń wiosną tego roku – ile było zgrzytów z lokatorami przykład: ul. Andersa gdzie chcieli lokatorom przed oknami kilkanaście drzewek posadzić. Ludzie się zbuntowali bo ledwo co topole poszły i mają trochę światła w domach to już im na siłę drzewa. Zamiast kasę na drzewa których nam nie brakuje można ją przeznaczyć na pielęgnację tego co jest.

4. Łatanie dziur na drogach – jak widzę czasami naprawę wyrwy itp. to mnie krew zalewa, że tego nikt z pracowników UM nie kwestionuje, jedna dziura potrafi być naprawiana w ciągu roku 3 – 4 razy .

5. Nowe ozdoby świąteczne w centrum – jak nie ma kasy to nie można starych powiesić ?
I można tak wymieniać i wymieniać, ktoś powie że to groszowe sprawy w skali budżetu, ale od takich wydatków zaczyna się właśnie marnowanie Naszych pieniędzy !

Post Author: anonim » 6 lut 2013, o 23:12

zakłady zakładami ale tutaj wszyscy pracujemy, wszyscy na państwowym i takie dysproporcje płac ? o premie tak trudno dla ludzi ? szkoda ze wybory nie sa co roku, wtedy by o nas władza pamietała… a tak bon na świeta i to szczyt marzeń, pamięta ktoś z szeregowych referentów czy inspektorów podwyżki jakiekolwiek ? bo ja juz nie, widac miałam pecha. tak jak było tu napisane wybory nastepne juz tu wyczekiwane jak nigdy.

Post Author: Anonim » 6 lut 2013, o 23:11

Choćby nie wiadomo kto rządził, zawsze dla kierowników tzw. góry, spora kasa się znajdzie, oni nie muszą nikogo pytać ” jak żyć ” są zakłady gdzie nie ma ani kasy na święta, ani bonów, kogo zapytać ? ” jak żyć „

Góra

cron
Reputation System ©'