Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post a reply


BBCode jest wyłączony
Uśmieszki są wyłączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: Sławek » 15 mar 2014, o 11:44

Wydaje mi się że autobus powinien kursować co godzinę ale od 6 rana do 22.

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: Derfel » 15 mar 2014, o 11:43

Czyli nadal do Teatru, do MCK (a mają naprawdę fajne imprezy) trzeba jeździć autem.
No i tyle w temacie „komunikacji dla ludzi”.

Ten eksperyment jest chyba tak pomyślany, aby mało z niego osób korzystało, i da to potem argument za likwidacją pod tytułem „niepotrzebne, bo ludzie nie jeździli”.

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: xyz » 15 mar 2014, o 11:43

domyslam sie, ze z powodow finansowych, bytom i tak placil za linie 192 w dotychczasowym ksztalcie, wiec jedynie doplaca do kilku nowych przystankow, nie musi finansowac calkiem nowego polaczenia.

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: Adam » 15 mar 2014, o 11:42

Czemu ta linia ?? ile razy widzi się ile autobusów stoi nieobsługiwanych dlaczego nie stworzyć nowej jednej stałej lini która również będzie kursować w weekendy ??

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: niezadowolony » 15 mar 2014, o 11:42

Mieszkancom „manhattanu” takie rozwiazanie i tak jest niepotrzebne

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: Asia » 15 mar 2014, o 11:41

w weekendy też takie kursy są potrzebne..

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: Sława Umińska_ » 15 mar 2014, o 11:40

Wielokrotnie starałam się przekonywać mieszkańców, że warto zabierać głos w ważnych dla miasta sprawach, zgłaszać wnioski, sygnalizować problemy i upominać się o swoje. W końcu to my, mieszkańcy, jesteśmy pracodawcami rządzących. Przez kilka lat składałam wraz z klubem radnych Krzysztofa Turzańskiego wnioski do budżetu o utworzenie bezpośredniego połączenia z Chorzowem. Bezskutecznie. Prezydent nie znajdował to na środków. Dopiero inicjatywa mieszkańców i zbieranie podpisów oraz…zbliżające się wybory spowodowały zmianę decyzji. I bardzo dobrze! Rozwiązanie jest na próbę, nie jest doskonałe, brakuje połączeń w weekendy, ale na początek dobre i to.
Pragnę serdecznie podziękować Pani Katarzynie Piechaczek-Szydło za jej upór, zaangażowanie i konsekwencję, bez niej nie udałoby się zebrać ponad 1200 podpisów. Dziękuję mieszkańcom, którzy dostarczyli mi bezpośrednio listy z podpisami, Pani Halinie Sitnik z Salonu Kosmetycznego, która umożliwiła zbieranie podpisów u siebie, radnym Helenie Warczok i Tomaszowi Flodrowskiemu, którzy osobiście zbierali podpisy. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem Ks. Proboszcza Waleriana Tront z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kozłowej Górze, który bardzo zaangażował się w rozpowszechnianie informacji o zbieraniu podpisów. Dziękuję wszystkim niewymienionym, którzy dołożyli swoją cegiełkę. Mam nadzieję, że okres próbny wypadnie pomyślnie i kursów będzie więcej.

Sława Umińska-Duraj

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: Krzychu_ » 15 mar 2014, o 11:40

O połączenie autobusowe Piekar z Chorzowem zabiegają radni i mieszkańcy, którzy zebrali ponad tysiąc podpisów. Kiedy do tych starań przyłączył się sceptyczny wcześniej prezydent – realizacja projektu stała się możliwa. Kiedy zamiast podziałów Piekary mówią jednym głosem możliwe staje się przekonanie sceptyków. Rozwiązanie blokowane wcześniej przez prezydenta Chorzowa i Bytomia, dziś ma już ich akceptację. Zgodę wyraził też KZK GOP. Do Chorzowa będzie jeździł autobus linii nr 192, który do tej pory obsługiwał trasę Tarnowskie Góry – Świerklaniec – Piekary Śląskie – Bytom. Projekt zakłada, że autobus nr 192 jeździł będzie do Chorzowa w dni robocze, w godzinach szczytów przewozowych, czyli od ok. 5.00 do 8.30 i od ok. 13.00 do ok. 16.30. Łącznie to 36 kursów do przystanku „Chorzów Rynek”. Rozwiązanie zostanie wprowadzone na okres próbny, z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony.
Przykład tego rozwiązania pokazuje, że warto prowadzić konsekwentne działania. Podobne starania dotyczą komunikacji nocnej. Kto wie, w końcu mamy rok wyborczy…

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: onet » 26 sty 2014, o 13:31

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: P Śl. » 26 sty 2014, o 12:57

A kiedy kolejne spotkanie ?. Skoro po 4 miesiącach oni jeszcze nie mają pomysłu to jak rozumiem cokolwiek powstanie najwcześniej w 2016 ?. Standard.

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: Gość » 26 sty 2014, o 12:57

Ile było mieszkańców na tym spotkaniu?

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: P Śl. » 26 sty 2014, o 12:56

Wiesz jak się kończą próby wpychania ludzi na siłę z autobusu do tramwaju albo z pośpiecha do linii zwykłej ?. Wzrostem zakorkowania ulic. Dodatkowo proponowałbym zorientować się w napełnieniach na tych liniach, na przełomie 2008 i 2009 był taki przewoźnik, który odstawiał szopki przez 2 miesiące, dzięki czemu 860 nie przyjeżdżał, a do 5 ludzie nie byli się w stanie dopchać.

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: Gość » 26 sty 2014, o 12:56

Gdyby 860 jechał przez Chorzów byłoby OK, szybciej, sprawniej i inaczej jak obecnie, zaś linia 5 byłaby ekonomicznejsza, liczba kursów może by wzrosła na tej linii,

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: P Śl. » 26 sty 2014, o 12:56

„Na spotkaniu omawiany był głównie projekt wydłużenia linii 192 do Chorzowa i to taka opcja wydaje się najbardziej realna z ewentualnymi korektami trasy na terenie Bytomia.”
Mam mieszane odczucia do tego pomysłu. Minusy: nie jedzie główną trasą, a uboczem omijając Bazylikę (z drugiej strony przyspieszona ominęła by pocztę), przez to, że pojedzie przez Witczaka i nie będzie przyspieszona czas podróży ok. +10 minut. Ogólnie pomysł jest przyzwoity pod warunkiem, że od rana przynajmniej powiedzmy do godziny 19 ( najlepiej w całości) zostaną wydłużone wszystkie kursy, a nie tylko jakaś część, bo nikt się z tymi autobusami szukał nie będzie. Plusem jest też to, że to wydłużenie ogólnie Piekar nie powinno kosztować nic.

„Zwróciliśmy jednak uwagę, że muszą tu być przygotowane mocne argumenty, korzystne również z punktu widzenia miasta Bytom.” Wy zwróciliście uwagę czy Wam zwrócono uwagę ?. Jak wy to widzę, że po raz kolejny organizator nie ma argumentów. Tylko potrafi odwalić fuszerę i wyciągać łapki do miast „bo się nie opłaca”.
Moje argumenty przemawiające za sensownością wydłużenia dla Bytomia:
1) 192 w obecnym kształcie ma duży spadek napełnienia od Szarleja, w szczególności na odcinku Zajezdnia – Pogoda, bo generalnie ta linia jedzie donikąd. Pociągnięcie do Chorzowa by to mogło zmienić.
2) Z racji, że to linia zwykła można wskrzesić przystanek autobusowy Łagiewniki Media Markt. Dojechać tam z Piekar jest ciężko, ale co ważniejsze jak tramwaje się wysypują, a dzieje się to nierzadko to w zasadzie nie ma tam jak wyjechać, a do najbliższych przystanków autobusowych jest po półtora kilometra. 192 mogło by to zmienić.
3) Świerklaniec i okolice zyskały by połączenie z Chorzowem, a linia dodatkowe napełnienia na większości trasy.
4) Najważniejszy argument to jednak odciążenie odcinka autobusowego Bytom-Katowice. Na to są wieczne narzekania i nic w tej kwestii nie potrafią zrobić. Ba, te linie od rana do późnych godzin wieczornych (20, 21) są praktycznie non stop mocno obciążone, a wręcz przeciążone. 192 mogło by na tym odcinku wraz z T11, T33, 6 i 840 odciążyć T6, T19, 820 i 830.

Wszystko jest jednak zależne od częstotliwości. Przy okazji dobrze by było, żeby autobus obsłużył przystanki Chorzów Estakada i/lub Chopina, żeby prościej szło się przesiąść, a nie latać od rynku. Chociaż układ w tym miejscu ma się podobno zmienić.

Re: Autobus do Chorzowa - potrzebny czy nie?

Post Author: P śl. » 26 sty 2014, o 12:55

Czy my się dobrze rozumiemy ?. Ja mam na myśli Chorzowską w Katowicach, a nie w Bytomiu. Ta trasa wschód-zachód stoi w korkach chyba zawsze.

Góra

cron
Reputation System ©'