KWK Piekary do likwidacji?

Post a reply


BBCode jest wyłączony
Uśmieszki są wyłączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: KWK Piekary do likwidacji?

Re: KWK Piekary do likwidacji?

Post Author: przypadek88 » 13 kwi 2015, o 06:17

witam.
Jest mi przykro, i mam nadzieje że do tego nie dojdzie ;-)
pozdr :cry:

Re: KWK Piekary do likwidacji?

Post Author: fukom21 » 31 mar 2015, o 16:39

No niestety tak juz sie dzieje.Wileki smutek jak to czytam.Ale cóż.

Re: KWK Piekary do likwidacji?

Post Author: piekary.krzysztofturzanski.pl » 26 sty 2014, o 15:09

wiązkowcy informują, że podczas spotkania w sprawie programu naprawczego Kompanii Węglowej pojawiła się propozycja przyspieszonej likwidacji KWK Piekary. Termin? Dwa, może cztery lata. Ze względu na sprzeczne informacje trudno ocenić jakie są realne plany Kompanii Węglowej. Niektórzy twierdzą, że wszystko zakończy się znacznie szybciej. Oficjalnie nikt nie potwierdza informacji. 31 stycznia Zarząd przedstawi program restrukturyzacji Radzie Nadzorczej wtedy poznamy oficjalne stanowisko. Tylko na ile będzie można tym planom zaufać skoro i tak zmieniają się jak w kalejdoskopie?

Post Author: M » 16 paź 2013, o 17:36

A może tu chodzi o to by pozbyć się młodej załogi, zostawić tylko emerytów, tak przygotowaną kopalnie sprzedać, a nowa firma zatrudni pracowników na swoich zasadach, już bez wszystkich dodatków...

Post Author: Leon i Kasia » 15 paź 2013, o 11:37

zmienić dyrektora likwidatora, ta kopalnia ma szanse działać jeszcze przez 10-15 lat, ale trzeba chcieć , pracować i się starać a nie iść na łatwiznę panie stokłosa, milion do ręki i kopalnie zamykamy co nie? mało ? to 10 milionów,i kopalnia do likwidacji ty cepie gorolski. Zostaw nasze śląskie kopalnie i odejdź tak jak prezesowa kompanii węglowej ,której grunt pod nogami się pali. wszyscy jesteście po tych samych pieniądzach, brac do siebie a innych mieć w dupie. wy dostaniecie po kilka baniek (10-50 osób) a kilkatysięcy zostanie bez pracy. Tusk i stokłosa to ta sama rodzina (rodzina złodzieji, sprzedać polskę, to ich motto.

Post Author: Marlena » 15 paź 2013, o 11:37

restrukturyzacja…4-6 lat…- i górnicy będą się przebranżawiać? … czy ktoś z tych ludzi w Piekarach będzie miał szczęście pracować?

Post Author: Gość » 15 paź 2013, o 11:37

WCALE NIE KUMAM, CZEMU KOPALNIA SAMA NIE OBSŁUGUJE ZWAŁÓW WĘLA, KIEDY TO GÓRNICY KOPALNI WYDOBYWAJĄ WĘGIEL NA ZWAŁY, CO ZA KRAJ …..

Post Author: Anonim » 15 paź 2013, o 11:36

„Od stycznia kopalnia nie będzie współpracować z żadnymi firmami obcymi. Jest za to nowa umowa z firmą obsługującą zwały węgla”. , nie kapuje, to tam obce „be” a tu obce „cacy” ? czy firma obsługujaca zwały jest z kompani ? tak z ciekawosci pytam bo widze niekonsekwescje lekka w działaniach

Post Author: Gość » 15 paź 2013, o 11:36

Miasto ma pomóc wyjść firmie na prostą, a nie rozkazywać.

Post Author: Anonim » 15 paź 2013, o 11:35

Pani Ewo sprawa Kopalni Brzerzszcze to zupełnie inny problem i w żadnym stopniu nie można jej porównywać do KWK Piekary. Poproszę w takim razie o konkrety z Pani strony co do działań jakie może podjąć miasto w sprawie KWK Piekary oprócz gadania w kółko, że kopalnia jest potrzebna itp. bo to robi cały czas. przykład HAPY to też chyba nieudane porównanie, ale pokazuje że jeśli właściciel chce coś zamykać to zrobi to bez względu na to co powie miasto. Inną sprawa jest że Kompania Węglowa to spółka w całości nadająca się do głębokiej restrukturyzacji.

Post Author: Ewa Krytowska » 15 paź 2013, o 11:35

Mój drogi Anonimie, zarówno w sprawie KWK miasto mogło bardzo dużo (zaangażuj się proszę w prześledzenie co było w Brzeszczach) i tak samo mogło bardzo wiele w sprawie Happy. Nie zrobiło praktycznie nic. Panie, które zgłosiły się do naszego Biura Porad otrzymały przynajmniej poradę na temat odzyskania swoich pieniędzy z Funduszy Gwarantowanych Świadczeń Pieniężnych – bo nawet takiej inf. nie otrzymały, nie mówiąc o innym wsparciu choćby psychologicznym- bo nie jest fajnie z dnia na dzień stracić prace i poczucie bezpieczeństwa. Myślę też że każdy z nas ma swoje zdanie nt. ewentualnego udziału miasta w ratowaniu miejsc pracy, Ja stoję na stanowisku że miasto może wiele i mogę też tą tezę uzasadnić. Na dzień dzisiejszy miasto pozbywa się produkcyjnych miejsc pracy i to jest jego nieszczęście, tam gdzie nie ma pracy nie ma ludzi, nie ma podatków, nie ma rozwoju, jest patologia. Pozdrawiam serdecznie

Post Author: Anonim » 15 paź 2013, o 11:34

a co niby miasto może zrobić w celu ratowania kopalni? zakładu całkowicie nie związanego z miastem? decyzje zapadają w zupełnie innym miejscu. miasto to sobie może pogadać pomarudzić i to wszystko

Post Author: seba » 15 paź 2013, o 11:34

A dalej się pytam co zrobiło miasto w celu uratowania kopalni ? ?

Post Author: Anonim » 15 paź 2013, o 11:33

ciężko się odnaleźć zwykłemu pracownikowi kopalni we całej polityce i na rynku pracy, jak nie ma pracy, nie ma kołaczy, nie ma konsumpcji, nie ma vatu, jest dziura w budżecie.

Post Author: Gość » 15 paź 2013, o 11:33

Zostały przedstawione sprawozdania z realizacji programu naprawczego dla KWK Piekary. Dyrekcja i związkowcy się rozmijają.

http://blog.krzysztofturzanski.pl/2013/ ... k-piekary/

http://blog.krzysztofturzanski.pl/2013/ ... ak-rozowo/

Góra

cron
Reputation System ©'